Barbórkowy Mikołaj

       W naszej placówce Mikołaj nosi strój górnika a więc tytuł nie jest przypadkowy. Od 23 lat tak właśnie świętujemy święto górnicze i Mikołajki.

Pracownicy Kopalni Soli - Trasy Turystycznej w Wieliczce zamieniają się w naszych darczyńców. Każdego roku zbierają pośród siebie pieniądze, aby potem zakupić dla naszych dzieci smakołyki. A trzeba przyznać, że jest tego napraaaaawdę dużo. Każdy z uczniów wychodzi po takim spotkaniu z dużą torbą słodyczy i owoców, czasami bardzo egzotycznych. Jest więc powód do radości i ……bólu brzucha. Tak trudno się oprzeć pokusie spróbowania wszystkiego. Ale cóż to jest za miłe doświadczenie.
My natomiast staramy się odwdzięczyć za Ich trud tym, co potrafimy; miłą atmosferą i zabawą. W tym roku na tę specjalną okazję przygotowaliśmy świąteczne pierniki, ozdoby i przedstawienie pt. „Cyrk”. Pani Basia „wyciskała” z młodzieży siódme poty, aby wszystko się udało. Tak też się stało. Goście miło spędzili czas a my mieliśmy ogromną satysfakcję, że dostarczyliśmy naszym Mikołajom uśmiechu i radości. Nasze spotkanie, jak zawsze, było wzruszające, pełne ciepła i serdeczności.

       Wspaniali Mikołaje – do zobaczenia za rok!!!

Naszym Kochanym Przyjaciołom z serca dziękujemy, a na Boże Narodzenie życzymy zdrowia, cudownej atmosfery w zaciszach domowych ognisk i błogosławieństwa Nowonarodzonego.

W Nowym Roku zaś niech los obdarzy Was kochani szczodrze wszystkim, czego pragniecie. Tego życzy Wam cała społeczność szkolna.

Barbara Jałmużna
Iwona Śniegowska

0
1
2
3
4
6
7
8
9
90
91
92
93
94
96
97
99
01/17 
start stop bwd fwd