We wtorek 7 listopada na nasze zaproszenie Ośrodek odwiedziła Pani Genowefa Sąsiadek, świadek epoki. Jej mąż był bohaterem walk z Niemcami w czasie wojny i bohaterem podziemia antykomunistycznego. Po wykładzie okolicznościowym Pana Wojciecha Sali na temat odzyskania niepodległości Pani Sąsiadek przybliżyła uczniom dzieje szlaku bojowego męża i opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z epoką Polski Ludowej. Młodzież zaciekawiona tematem zadawała Pani wiele pytań dotyczących tamtych czasów. Spotkanie z Panią Sąsiadek było jedną z ważnych „żywych lekcji historii” kształtujących u młodego pokolenia postawy patriotyczne.


0
1
2
3
4
41
42
44
45
46
47
48
51
52
53
01/15 
start stop bwd fwd

W środę 8 listopada odbył się pierwszy w historii naszego Ośrodka Przegląd Pieśni Patriotycznych „Niech żyje Polska Niepodległa”. Trzy pieśni w wykonaniu Pana Pawła Książka rozgrzały publiczność, która wykonała kilkanaście utworów związanych z historią naszej Ojczyzny. Nad akompaniamentem i prowadzeniem śpiewu mieli pieczę Pan Książek i Pan Wojciech Sala. Na zaproszenie Pani Ewy Nykiel przybyła grupa harcerek z II Ropczyckiej Drużyny Wagabunda, która czynnie się włączyła w śpiew uczniów i nauczycieli Ośrodka. Wszyscy świetnie się bawili, śpiewając znane i lubiane pieśni patriotyczne.0
1
2
3
4
7
1/6 
start stop bwd fwd

W piątek 10 listopada odbyła się piękna uroczystość poświęcona odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Nasz kraj w 1918 r. odrodził się po 123 latach zaborów, a naród zyskał możliwość samostanowienia i swobodnego, nieskrępowanego rozwoju.
Wydarzenia te przywołała młodzież, która wystąpiła z pełnym historycznych reminiscencji programem artystycznym. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wysłuchali utworów związanych z dziejami naszej Ojczyzny oraz pięknych polskich pieśni patriotycznych. Wszyscy ze wzruszeniem obejrzeli projekcję krótkiego filmu animowanego dotyczącego poświęcenia Polaków walczących za „Naszą i Waszą Wolność”. Po programie artystycznym można było zapoznać się z pracami uczniowskimi zgłoszonymi do konkursu pt. „Symbole narodowe”.
Akademię przygotowali Pani Ewa Nykiel oraz Pan Wojciech Sala.


0
1
2
3
4
5
6
7
41
42
43
44
45
46
47
48
49
01/17 
start stop bwd fwd

W ramach obchodów zbliżającej się setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - „Niepodległa - Niepokorna” w bibliotece naszego Ośrodka została przygotowana gazetka, która prezentowała dzieje Polski.
Uczniowie mogli zapoznać się z najważniejszymi momentami dziejów naszej Ojczyzny.


0
1
2
3
4
5
6
7
8
1/9 
start stop bwd fwd