POLAK, WĘGIER, DWA BRATANKI….

Historyczne przysłowie, mówiące o zażyłej przyjaźni i pokrewieństwie narodu polskiego i węgierskiego, znalazło praktyczne potwierdzenie w działalności naszego Ośrodka.

W dniach 4-6 października br. kolejny raz mieliśmy przyjemność spotkać się z naszymi węgierskimi Przyjaciółmi w ramach Kongresu Samorządowego „INNOWACYJNOŚĆ
I NOWOCZESNOŚĆ W POWIECIE”.

Wieloletnia współpraca z partnerem węgierskim stwarza możliwość wymiany doświadczeń na temat nowoczesnych metod i form edukacji. Opócz korzyści merytorycznych, możliwe było też poznawanie zabytków naszego regionu. Tym razem węgierscy Goście odwiedzili miasto szczególnie im bliskie - Tarnów - miejsce urodzenia gen. Józefa Bema, bohatera obu narodów. Wiele cennych wrażeń dostarczył nam wspólny spacer szlakiem jego imienia, podczas którego mogliśmy podziwiać Mauzoleum, Bramę Seklerską, czy pomnik gen. J. Bema. Następnie udaliśmy się do siedziby TTPW. Tu serdecznie powitała nas Pani Prezes, przybliżając historię i działalność Towarzystwa. W miłej i przyjemnej atmosferze udaliśmy się na wspólną kolację.

Pobyt w Tarnowie z pewnością na zawsze zapadnie w pamięci. To miejsce szczególne dla Węgrów. Mamy nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie obfitowała w ciekawe pomysły.

Bardzo dziękujemy władzom powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz wszystkim, którzy towarzyszyli nam w spotkaniu. 
Koordynatorzy


0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
91
01/11 
start stop bwd fwd